(Галерија) Креаторот Златко Јовановски го освои „Космополитан“

By

Две креации на македонскиот моден дизајнер Златко Јовановски се најдоа во модниот едиторијал на магазинот „Космополитан“, едно од најпродаваните и најреномирани списанија за мода во светот. Ова е нов успех за креаторот откако пред неколку недели светската ѕвезда Ава Макс носеше негова креација за насловната на списанието Her World Magazine.

„Моите креации овој пат ги има во ‘Космполоитан’. Лицето од насловната носи креации од JZJ by Zlatko Jovanovski во модниот едиторијал на списанието“, вели популарниот дизајнер, кој сè почесто го има и на светската модна сцена.

За потсетување, на крајот на 2018 година креации на Јовановски беа избрани за снимање на краткометражен моден филм, направен од стилистите на популарниот пејач Тајга, познат и како поранешниот дечко на Кајли Џенер.

Ќе ви се допадне

Watch Attack on Titan: Wings of Freedom Episode Full at AnimeFreak animefreak

Watch Peach Boy Riverside Episode Preview at KissAnime your lie in april kissanime