(Галерија) Пастелни бои, модерни кроеви и елеганција во новата колекција на Ели Сааб

By

Израелскиот моден дизајнер Ели Сааб ја престави својата нова колекција за сезоната пролет/лето 2021. Тој објави слики и видео снимени во природа. Во колекцијата со препознатлив стил на Сааб доминираат пастелните бои, елегантните кроеви, длабоктеи деколтеа… Освен фустани, тој овој пат дизајнира и деловни, но модерни костими со здолништа и пантолони.

„Сакаме да ги славиме животот и квалитетот на животот,“ изјавил за „Вог“ славниот дизајнер коментирајќи ја колекцијата.

И покрај тоа што неговиот дом и ателје беа разрушени во големата експлозија во Бејрут, дизајнерот реши да не го одложи претставувањето на новите модели.

Ќе ви се допадне

Watch Death Note (Dub) Episode 31 at website https://gogoanime.be gogoanime pro

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 2 at website https://kissanimeonline.com kissanime jojo