(Галерија) „Слатки 18“ – модно шоу на долна облека

By

Вчеравечер со модно шоу, на кое ја претстави својата последна колекција, „Сара фешн“ го одбележа јубилејот 18 години постоење на македонскиот пазар.

dobivaj vesti na viber

Новата колекција секси пижами, впечатливи хулахопки и привлечна долна облека се дизајнирани од модната дизајнерка Ивана Кнез. Во текот на ревијата публиката уживаше во настапите на Викторија Лоба (која е заштитно лице на брендот за 2017 година), Симона Попоски и диџеј Ерик Фокс, Наталија Славева, како и диџеј Бороу и специјалниот гостин за забавата по ревијата, Димитрис Пацис.

„Кога пред 18 години ја основавме компанијата, си поставивме јасни цели и визија, што и денес ги следиме. Денес можеме да кажеме дека сме се развиле и дека сме онаму каде што планиравме, но не престануваме тука, имаме уште многу планови и задачи што треба да ги реализираме“, изјави Дејан Спасовски, сопственик и генерален менаџер на „Сара фешн“.

Ќе ви се допадне