(Галерија) Стилот на Синди Крафорд: модни комбинации за жени во своите 50-ти години

By

Синди Крафорд од 1984 година, кога официјално почна да се занимава со манекенство, па сè до денес, е синоним за мода во светски рамки.

Иако има полни 54 години, и понатаму е модна инспирација за жените од сите возрасти.

Синди Крафорд родена е на 20 февруари 1996 година во Декалб, Илионис. Ги красеше насловните страници на списанија „Вог“ и „Космополитен“. Во текот на 80-тите и 90-тите манекенката ги рекламира светските модни брендови „Версаче“, „Ескада“, „Џане“ и уште многу други.

Ќе ви се допадне

KissAnime kissanime softonic: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview

AnimeFreak hunter x hunter animefreak: The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://animefreak.ws/m/Rv2e) Episode 25