(Галерија) Препорака на „Вог“: Задолжителни модни парчиња за дамите над 30 години

By

Влегувањето во триесеттите обично ја носи со себе потребната доза сериозност општo, но и моднa сериозност. Кога ќе се заситиме од младешки модни каприци, во гардеробата ќе сакаме одредени класици кои ќе ни служат за секоја пригода.

Магазинот „Вог“ реши да се позанимава со гардероба за зрели девојки и состави список на облека и додатоци што би требало да ги имаме во плакарот задолжително по 30-тата година од животот.

1. Класичен мантил за дожд

2. Удобни црни чизми

3. Добро скроени панталони

4. Голема чанта за работа

5. Црн блејзер/сако

6. Бела кошула

7. Коктел-фустан

8. Омилената чанта што долго ја посакувате (по избор)

9. Квалитетни торби/куфери за патување 

10. Црни салонки

11. Добри фармерки

12. Накит што би го наследила и вашата ќерка

13. Свечен долг фустан

14. Секси градник или бралет

15. Шик комбинезон

16. Плетен џемпер

17. Мал црн фустан

18. Црна кожена јакна

19. Комбинација во која се чувствувате како од милион долари

20. Костим

22. Очила што ви одговараат на лицето

23. Свилена марама

24. Бели патики

25. Рачен часовник

 

 

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV good anime tv shows: Gintama (https://animetv.cc/m/xzP) Episode 201

WCOStream mickey and the roadster racers wcostream: Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 1