(Галерја) Анџелина Џоли обожава минималистички макси фустани

By

Неодамна Џоли излезе на шопинг со својот син Нокс во Лос Фелиз. За тоа излегување, славната убавица одбра шик минимализам, односно црн макси фустан со широк крој и тенки прерамки, како и црни влечки со мала тенка потпетица.

Ваквиот модел со штикли го поткрена и обичниот фустан, а поради висината на потпетицата е погоден и за почетниците во носењето потпетици.

Актерката носеше дизајнерска заштитна маска за лице ‘Black Arrows Mask’, чија цена е 105 американски долари, а приходот од заработката оди во борбата против вирусот КОВИД-19.

Еве неколку нејзини модни комбинации каде минимализмот доаѓа до израз, токму кај долгите фустани.

Ќе ви се допадне