Искинати хулахопки на „Гучи“ чинат 190 долари

By

Искинатите фармерки се во мода веќе некое време, но модната куќа Гучи да го прошири трендот и на искинати хулахопки по цена од 190 долари. За кратко време понудата на нивниот производ стана вирална, откако Инстаграм профилот Диет Прада, кој важи за самопрогласен чувар на меѓународната модна индустрија, ги сподели црните искинати хулахопки.

dobivaj vesti na viber

„Добро ли е оној кој платил 190 долари за овие однапред искинати хулахопки на Гучи?“, стои во објавата.

Ова ја разгори јавноста, па кај дел од интернет-корисниците стана предмет на потсмев, додека други се воодушевени од производот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diet Prada ™ (@diet_prada)

Ова не е првпат Гучи да произведе нешто вакво. Во септември, таа ја претстави својата колекција есен/зима, која вклучуваше пар тексас фармерки со зеленикава нијанса на нив, кои даваа впечаток дека се извалкани од земја и трева. Тие чинеа 1.200 американски долари и предизвикаа слични реакции.

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Bleach (Dub)

GoGoAnime Tokyo Revengers (Dub) Episode 16

GoGoAnime Your Lie in April Episode 22

GoGoAnime So I'm a Spider, So What?

GoGoAnime Tokyo Revengers Episode 21

tải go88