Каиши што ќе ја направат секоја комбинација совршена

By

Ефектните модни додатоци се клучни за постигнување на уникатен стајлинг кој се издвојува од масата. Мал, но значаен детаљ на летните парчиња им дава додатна доза на одважност и ги прават наизглед поскапи и полуксузни.

Еден од нив е доста популарниот ланец, но и оној во комбинација на кожа и метал, кој може да се носи во сите комбинации – преку сако или фустан, до бермуди и здолниште или на обичен пар фармерки. Независно од тоа дали преферирате златни или сребрени додатоци, а во продолжение на текстот, погледнете неколку фотографии кои ги подготвивме за вас и инспирирајте се.

Каишите веќе долги години наназад се омилен детаљ на модната сцена. Оваа година, колекцијата ја збогатија оние кои можат да се носат околу колковите и околу струкот. Многу од нив можат да се најдат по навистина ниски цени.

 

View this post on Instagram

 

Annonce for @bymalenebirger Suit-able 🍦

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

 

View this post on Instagram

 

Before the hair cut🌝 #pfw

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Едноставните парчиња ќе се подигнат на ново ниво, додека оние во јарки и пастелни бои ќе ги направат попрефинети. Со класичните ланци, оваа сезона хит се и оние со приврзоци во облик на буква и други разиграни мотиви.

Ако овој моден додаток уште не сте го додале во својата летна гардероба, сега е вистинско време.

 

View this post on Instagram

 

Once all of this is over, this will be my most casual, supermarket look… #StayAtHome

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Ќе ви се допадне