Како да ги направите фармерките прикладни за на работа

By

Фармерките ни се омилени модни парчиња на повеќето од нас.

Ги носиме уште од детство, во текот на средношколските денови, на студиите, а потоа дојде време кога се упативме во канцеларија и повеќе не можеме да ги носиме.

Па и не баш!

Иако спаѓаат во кежуал модни парчиња, фармерките лесно можете да ги носите и во нешто поформални пригоди како што е работата.

Битно е само со што ќе ги комбинирате.

Погледнете го нашиот мал водич со пет идеи, како фармерките да ги прилагодите на деловниот стил.

1. Шанел палто и салонки во боја – За да изгледате женствено и отмено облечени, искомбинирајте тесни фармерки со Шанел палто и салонки на ниска потпетица. Можат да бидат и во силна боја, чисто да разбиете монотонија.

2. Длабоки фармерки и кошула – Облечете лелеава кошула на раскопчување и вовлечете ја во фармерки со длабока половина. Така на целиот изглед ќе му дадете една одмерена нота, ќе ја нагласите половината и ќе делувате професионално.

3. Држете се до класиката – Класична бела кошула, фармерки со рамен крој и црни салонки се нешто со кое никогаш нема да можете да погрешите, па ни во варијантата за на работа.

Ќе изгледате уредно, сериозно и професионално.

4. Темните фармерки се решение – Темниот џинс може да се носи во секоја пригода, а особено во деловната. Нека биде едноставен, без избледени делови и украси и одлично ќе го надополни секој изглед.

Искомбинирајте го со светли модни парчиња и детали за вистински впечаток!

5. Тенко џемперче и палто – Без разлика кои фармерки и да ги облечете, ако ги искомбинирате со палто, ќе изгледате инстант скоцкано за во канцеларија.

Во текот на зимските денови облечете потенко џемперче, а под него кошула, а во текот на потоплите денови прескокнете го џемперчето и подготвени сте за на работа.

Ќе ви се допадне

WCOStream anime online: Watch Horimiya Episode 13

AnimeTV best anime tv shows: Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 244