Како да ги вметнете шорцевите во есенскиот изглед

By

Шорцевите беа најчест избор за светските инфлуенсерки уште минатата година, а особен хит беа и ова лето. И тоа во секоја верзија (бермуди, бициклистички, тексас), се појавија во различни комбинации за различни пригоди. 

Покрај тоа, шорцевите може да се носат на безброј различни начини – со јакна, мантил, хулахопки и чизми во текот на зимата, но исто така и со бикини, блуза и апостолки за на летни настани.

Така што, кратките шорцеви остануваат во нашите плакари и во текот на оваа студена сезона. Носете ги во комбинација на елегантен блејзер и потпетици за шик изглед, со тексас јакна и влечки за пообичен изглед, со бела кошула или маица со принт и патики, па дури и со светкав топ за вечерно излегување.

Во прилог 12 стилски начини како да ги искомбинирате шорцевите оваа есен.

1. Со кожна јакна

2. Со бела кошула

3. Со патики

4. Со проѕирна блуза

5. Со џемпер на линии

6. Вечерен топ

7. Со сако

8. Со тексас јакна

9. Со цветна кошула

10. Како дел од костимот во комбинација со блејзер

11. Со платформи

12. Со мешање на бои

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch Shinpi no Sekai El Hazard 2 (Dub) animekisa Episode 4 watch anime online

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Watch Space Battleship Tiramisu Zwei Specials Episode 4

Watch Bar Kiraware Yasai Episode 7

https://kissanime.mx kissanime closed