Како да носите високи чизми оваа есен

By

Веќе неколку сезони чизмите преку колена не ја изгубија својата позиција.

Ѕвездите на модната хроника докажуваат дека високите чизми можете да ги комбинирате со што било: со класични капутчиња и топли бунди, свечени одела и спортски фустанчиња, неутрална шминка и драматичен мејкап.

Без разлика дали ќе одберете модел со стабилна штикла, вртоглава потпетица, во каубојски стил или рамни – нема да погрешите.

Уличниот стил на ѕвездите оваа есен ги носат сите овие модели на најразлични начини. Меѓутоа, нивната главна функција останува непроменета: нозете да го привлечат вниманието.

Собравме неколку интересни примери со високи потпетици од хероините на уличниот стил. Инспририрајте се!

Ќе ви се допадне