Клои Кардашијан има нова фризура

Фризурата лоб моментално е една од најпопуларните и многу дами решија да го променат имиџот. А овие денови трендот го прифати и Клои Кардашијан.

Клои Кардашијан сака да ги менува фризурите. Иако често се работи за сини нијанси, ријалити ѕвездата редовно си поигрува со формата, текстурата, естетиката и волуменот. Таа проба сè – од шишки до боб, омбре и платинеста боја. Во последно време, Клои ги фаворизира фризурите што ги носеа иконите за убавина од минатите децении – неодамна Одри Хепберн, а сега супермодели од 90-тите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

Најмладата сестра Кардашијан на 14 ноември објави фотографии од својата најнова фризура на Инстаграм, направени од нејзиниот фризер Ендрју Фицсимонс. Фановите се воодушевени од новата фризура. Клои никогаш не изгледала подобро.

За да ја создаде оваа совршена фризура, Клои мораше да ја скрати својата долга коса. Беше премногу долга за да се создаде атрактивен лоб. Секако, оваа совршена фризура е придружена со совршена шминка. За тоа се погрижи шминкерката Еш К. Холм, која шминката ја нарече „mauve smoke show“. Прекрасниот изглед на зачадени очи го создаде со употреба на виолетови и сиви сенки.

Scroll to Top