Костими за капење кои ќе го камуфлираат вашиот стомак

By

Многу дами се несигурни со своето тело во пределот околу струкот. Ситните недостатоци со првото доаѓање на летото стануваат вистински проблем поради облекувањето костим за капење. Но со обѕир на тоа дека произведувачите и тоа како ги слушаат желбите на потребите на дамите, оваа сезона голем хит се едноделните паметни костуми со ефект на визуелна липосукција.

1. Набори

Идеален сојузник во прекривање на стомакот се наборите кои се слоевито шиени во пределот, но добро ќе функционираат и останатите наборни модели.

2. Вертикални линии

Играта со линии е една од најпознатите камуфлажи која по желба ја издолжува и смалува фигурата, а кога станува збор за костимите за капење, бирајте ги оние со вертикални линии.

3. Крупен принт

Крупниот принт успева да привлече внимание со машните околу струкот кој останува камуфлиран и потполно се губат под материјалот.

4. Колорблок модели

Бирајте модели кои се во долниот дел се со темна боја, а во горниот светла или со некаков контрастен принт.

5. Модели во црна боја

Добрите стари класични костими за капење во црна боја се одличен избор затоа што му даваат на телото комплетна фигура, а стомачниот дел визуелно ќе се изедначи.

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Burn Up Excess Episode 13

Watch anime online for free at AnimeHeaven anime heaven website. Lupin III: Dragon of Doom (https://animeheaven.pro/m/Zz1b) Episode Full

Watch anime online for free at AnimeDao boku no hero academia animedao. Yu-Gi-Oh! Arc-V (Dub) (https://animedao.nl/m/dRmQ) Episode 148

KissAnime Tetongravity: https://www.tetongravity.com/community/profile/KissAnimemx/