Моден календар: 31 аутфит за секој ден од декември

By

Индијанското лето оваа година траеше предолго, така што е време да се спремете за неочекуван пресврт на температурите.

Иако сакаме топлото време да потрае, сепак, мораме да се согласиме дека законите на природата постојат. А тука се и топлите џемпери кои го чекаа своето време во орманот толку долго сега се спремни да станат кралеви на вашите стајлинзи. Широки и удобни, елегантни, со декор или сложена плетка – џемперите би требало да бидат присутни во вашата есенска и зимска гардероба нудејќи ја својата разноликост.

Ако погледнете на инстаграм-профилите на познатите блогери, ќе сфатите дека на располагање ви се огромен број  компоненти за креирање совршен зимски стајлинг: кадифен крзнен капут, фармерки и класични панталони, кожени мини здолништа, патики и чизми… Исто така, бројот на модни додатоци во текот на зимата се зголемува и набавете нови ракавици од кашмир.

Ви посакуваме модерен декември и се надеваме дека ќе ви помогне нашиот тренди календар!

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime online My Hero Academia Season 5 (Dub)

anime flix That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

Pokémon Journeys: The Series Episode 80

Tokyo Revengers

anime streaming ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)