Моден водич за дамите по четвртата деценија од животот: како да изгледате помладо и пософистицирано

By

Стареењето е неизбежен процес и не можеме да го контролираме, но постојат решенија како да изгледате помладо со помош на соодветна грижа или облека.

Секако, многумина не би отишле дотаму да го направат тоа по секоја цена да изгледаат целосно неконзистентно со годините, но сепак има мали совети кои можете да ги внесете во вашиот стил на облекување и кои ќе направат да изгледате помлади.

Воведете малку динамика

Едноставна маица со линии може да направи да изгледате посреќно и поенергично. Во тој случај, треба да им дадете предност на тесните, хоризонтални ленти. Маица, блуза или кошула со точки ќе го имаат истиот позитивен ефект врз вашиот изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Griseldis (@ich_bins_griseldis)

Додадете боја на вашата облека

Еден од најефикасните начини за постигнување на сјај и свежина што ги носи младешкиот изглед е доколку користите бои. Посветло сина, циклама или црвена може совршено да го нагласат секој монохроматски стил. Доколку не сте доволно храбри да имате посебно парче во боја, тогаш додадете ја во додатоците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grece Ghanem (@greceghanem)

Направете го вашето лице посветло

Колку е посветло вашето лице, толку помладо и попозитивно ќе изгледате. Ефикасен начин да го „отворите“ лицето и да го направите да изгледа посветло е да носите нешто со бела јака (поло кошула, кошула, блуза, туника).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SophieFontanel (@sophiefontanel)

Не ги игнорирајте фармерките

Тексасот е многу благодарен материјал кој може да ви помогне да ја истакнете фигурата, но и да прикриете одредени недостатоци, а би било многу паметно да го вклучите во вашиот стајлинг. Секако, изберете модели кои се соодветни за вашата возраст, а не оние што ги носат тинејџерките.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Renia Jaz (@venswifestyle)

Накит

Синџирите, особено како ланче околу вратот, веќе неколку сезони се еден од нашите омилени трендови во модниот свет.
Златен синџир околу вратот, синџир за очила за сонце, алки. Овој додаток е безвременски, без разлика како ќе одлучите да го поддржите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tennille Murphy (@thetennillelife_)

Ќе ви се допадне

Kekkaishi (https://4anime.biz/m/nz4E) Episode 52

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeDao: Yes! Precure 5 GoGo! Okashi no Kuni no Happy Birthday♪ anime episode Full online free at https://animedao.nl boku no hero academia season 4 animedao

Watch Genesis of Aquarion OVA Episode 2

Website https://animeflix.nl: Watch Bottom Biting Bug animeflix Episode 20 fire force animeflix