Моден водич за ниски девојки

By

Ниските девојки често пати имаат проблеми кога е во прашање вистинскиот крој на гардероба. Модните експерти имаат неколку правила кои би требала да ги следи секоја жена со ситна градба.

Гардеробата со принт ви е сојузник

Парчињата со разни принтови изгледаат феноменално на ситните жени. Единствено за што треба да се грижите е да не бидат многу големи за да не ве „изедат“ визуелно.

Мини торби

Избегнувајте гломазни и преголеми модели на торби, затоа што ќе го наруши вашиот изглед. Идеален избор за вас се помали и средни модели.

Струкирани капути и јакни

Пократките модели на јакни, сакоа, но и кошули би требало да бидат тесни и струкирани и да ја пратат вашата линија на тело. Избегнувајте широки модели кои паѓаат преку куковите.

„Ве“ израз

Овој израз ќе ви помогне да изгледате повисоки, а воедно и повитки. Освен овој, и кружниот израз доаѓа во предвид, но коцкастите дефинитивно избегнувајте ги.

Здолништа над колена

Миди и долгите фустани визуелно ќе ве скратат, затоа секогаш одбирајте ги оние модели над колена. Моделите кои ја пратат линијата на телото се одличен избор, тие ќе ги нагласат нозете и струкот.

Должината на ракавите е многу битна

Без разлика дали купувате фустан, палто или блуза, водете грижа должината на ракави да биде ¾.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

animefreaks official website One Piece (Dub)

watch anime My Hero Academia Season 4

One Piece

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24