Модна комбинации од „Инстаграм“: шик и во најтмурните денови

By

Модните комбинации од „Инстаграм“ ќе ви помогнат да си го разубавите денот овие денови. Сега кога сме во онаа доба од годината кога се бара слоевито облекување, време е да го искористиме тоа и да ја ставиме нашата модна креативност во прв план.

Оваа сезона ни дава толку можности да ја изразиме својата автентичност затоа што е преполна со убави додатоци, а модните комбинации можете да ги правите речиси од сите парчиња што ги носите во остатокот од годината.

Она што ние го предлагаме се џемпери од сите величини и димензии, кои, едноставно, се вклопуваат со секакви здолништа, пантолони или фамерки.

Исто така, еден од ефектните додатоци, кои може, верувале или не, да го понесат целиот изглед, се хулахопките или грилонките, кои со едноставен фустан или здолниште може да направат магија.

Модни комбинации од „Инстаграм“

Во случај да ви треба малку поттик и идеја, во продолжение разгледајте неколку комбинации на омилените трендсетерки:

 

View this post on Instagram

 

Sunday 🖤

A post shared by ELLEN CLAESSON (@ellenclaesson) on

 

View this post on Instagram

 

Fall in @fendi 🍁 @fisforfendi #FendiBaguette #FendIcons

A post shared by AMINA MUADDI 🧚🏽‍♀️ (@aminamuaddi) on

 

View this post on Instagram

 

<T-T-Time for tights 💯> my favorite fall accessory #fallstyle #polkadots #coloredtights

A post shared by Blair Eadie / Atlantic-Pacific (@blaireadiebee) on

 

View this post on Instagram

 

Happy Saturday 🧡

A post shared by Sonia Dhillon (@soniaheartsfashion) on

 

View this post on Instagram

 

Favourite Australian knitwear label ❤️ @wolfgangscout #supercomfy

A post shared by Petra (@pepamack) on

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ќе ви се допадне

Watch High School DxD Hero (Dub) Episode 6 (https://animeheaven.pro/m/BbnB/ep-6) at AnimeHeaven animeheaven dragon ball z

Shingeki no Kyojin: Chronicle Episode Full at KissAnime assassination classroom kissanime