Модната недела во Лондон откри кои трендови ќе доминираат следната пролет

By

По 18 месеци континуирано организирање виртуелни ревии поради глобалната пандемија, Лондонската модна недела повторно блесна со својот стар сјај. Големите дизајнерски играчи, како Кристофер Кејн и британската модна куќа „Барбери“, овој пат недостигаа во распоредот на Модната недела, па младите дизајнерски таленти, како Реџина Пио и Ненси, се најдоа во центарот на вниманието на јавноста.

Што ни најавува последната модна недела?

Враќањето на секси фустанте и сочните комбинации на бои се само некои од трендовите од Лондонската модна недела што целосно ќе доминираат во сезоната пролет/лето 2022 година.

Засега има 4 главни трендови што сигурно ќе доминираат:

1. Впечатливи бои

2. Модни парчиња со тенки прерамки

3. Бикини и градници наместо топови

4. Бајковити бели фустани

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: The Aquatope on White Sand anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime kissanime

Gasaraki Episode 25

Watch PandoraHearts Episode 25

Website https://animeflv.uk: Watch Persona 4 the Animation: A Brief Lesson on Izanagi & Izanami animeflv Episode Full animes online

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/kissanimemx

Connect garmin: https://connect.garmin.com/modern/profile/632c1172-7170-4197-96fe-c880fe6bff83