Нова колекција на Папаз – „Подем на гревот”

By

Модниот дизајнер Андреј Папаз ќе има ревија на отворањето на Модниот викенд – Скопје

„Подем на гревот“ е насловот на неговата нова колекција. Темата е приказната за потопот на Содома и Гомора, а колекцијата е симбиоза на таа библиска приказна. Во колекцијата е најзастапена црната боја, претставена во мат и сјајни варијации.

Се појавуваат и сиви тонови, бела и цигла боја како освежување на целокупниот впечаток. Од материјали Папаз користи еко-кожа, свилен шифон, штоф, жоржет, скај и мрежа. Во колекцијата суптилно се вметнати и садо-мазо елементи.

Колекцијата е авангардна, составена од носливи и помалку носливи парчиња кои носат дух на раскош и драматичност.

 

Ќе ви се допадне

stream anime online. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanime1 To Your Eternity

Redo of Healer

GoGoAnime Attack on Titan

goanime pe Attack on Titan Season 2 (Dub)

Dragon Ball Super