Очила за сонце што го покриваат целото лице се нов моден тренд

By

Јапонски бренд неодамна пушти во продажба очила за сонце кои го покриваат целото лице, а не само очите. Овие очила, кои ги нарекуваат и модерен визир, се изработени од поликарбонат кој е многу е издржлив и не ја губи формата по долго носење. Отпорни не ветер и не се замаглуваат.

Очилата се ставаат на лицето исто како и обичните очила за сонце и се подеднакво удобни за носење.

Засега се продаваат само преку јапонскиот Амазон. Производителот очекува да станат хит и да почна продажба во светски рамки.

Ќе ви се допадне