Од архитект до модна инфлуенсерка: Стилот на Марис Џолин од Штип е вистинско освежување на социјалните мрежи

By

Архитектката, модел и модна инфлуенсерка Марис Џолин од Штип, чие вистинско име е Марија Јовева, е вистинско освежување на социјалните мрежи. Благодарение на својот впечатлив моден стил, таа за кратко време собра над 50.000 следбеници на Инстаграм и стана инспирација за многумина.

dobivaj vesti na viber

 

View this post on Instagram

 

A post shared by М А Р И С (@marysejolene)

Марис моментално престојува во Шведска со својот партнер. А периодов на нејзиниот инстаграм-профил има комбинации на силни бои.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by М А Р И С (@marysejolene)

Таа успева да комбинира од портколаво со зелено до розово со сино, апсолутно сите комбинации во сите бои. Најчесто носи макси капути и меки џиновски шалчиња, како и чизми често во силна нијанса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by М А Р И С (@marysejolene)

Јавноста се запозна со Марис уште во 2018 година, кога глумеше во спотот на Тајзи за песната „Омилена“. Но покрај тоа што се појавила во неколку видеоспотови, настапила и како модел за наши познати дизајнерски имиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by М А Р И С (@marysejolene)

Лани во соработка со модната куќа Линеа официјално ја претстави својата линија – by.maryse.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by М А Р И С (@marysejolene)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by М А Р И С (@marysejolene)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by М А Р И С (@marysejolene)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by М А Р И С (@marysejolene)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by М А Р И С (@marysejolene)

Ќе ви се допадне