Одри Хепберн, музата на Живанши, и денес инспирира со костимите за капење

By

Елеганцијата на Одри Хепберн, поради што му стана муза на Хуберт де Живанши, и ден-денес нè инспирира.

Актерката од секогаш инспирира со својот избор на облека, без разлика дали се појавуваше во елегантни фустани или во практични креации. Исто така, одлично се снаоѓаше со костимите за капење.

Без разлика дали беше во прашање бикинито или костимот за капење со оскуден принт – Одри секогаш избираше костими кои совршено ѝ прилегаа и ја правеа да изгледа совршено на плажа.

Додека модата во ретро стил се враќа, да се потсетиме на беспрекорните девет приморски извори на облека на Одри Хепберн, кои и денес се релевантни.

Ќе ви се допадне