Пантолони со ретро принт во фокусот на трендовите за 2021

By

Доколку сте љубител на пантолоните како дел од модните комбинации, тогаш сигурно ќе ви се допадне новиот тренд – ретро дезен на пантолони, кои всушност ќе можеме да ги носиме во текот на целата година, во текот на сите сезони.

А еве и кој принт на пантолони во прашање, како и на каков начин може да ги комбинирате. Детали во продолжение!

Инстаграмот е преполн со модни комбинации во кои главна ѕвезда се пантолони на квадрати, поточно пантолони со принт кои илустрираат шаховски полиња. Овој тренд нѐ потсеќа на почетокот на 2000-тите, иако во модната историја најпрвин се појави уште во текот на 50-тите и 60-тите години од минатиот век.  Сега дефинитивно доживеа ренесанса, а она штп е особено интересно е тоа што акцентот е особено насочен кон јарките бои, кои мораме да признаеме дека е предизвикувачки да ги комбинираме во текот на овие поладни месеци, но може да биде и тоа како ефектно. Бебешко сината и неонско зелената се некои од боите кои се во фокус.

Бебешко сината може да ја комбинирате со светли пастелни нијанси, на пример со бојата на лаванда или со зеленкасти тонови. Ваков аутфит е идален во текот на пролентите месеци, но ако во игра уфрлите и некој топол „оверсајз“ капут, можете да го носите и во текот на зимата.

Доколку се прашувате како можете да ги искомбинирате, еве малку инспирација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANNE JOHANNSEN ✨ (@annejohannsen)

Циклама и розе тонови како нијанси на принт на пантолоните и џемпер кој ќе можете да го носите внатре во пантолоните.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANNE JOHANNSEN ✨ (@annejohannsen)

Широки ногавици, зелена боја на пантолони, и комбинирање на ваквиот принт со карирано исто така може да изгледа ефективно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NNENNA (@nnennaechem)

Уште една комбинација со шаковски принт во црвени тонови и џемпер – овој пат во топла жолта боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zoe Cohen (@katarinacohen)

И за крај, во ретро дух – пантолони со беж принт, скроени така што ја следат линијата на телото и исечен топ – идеална пролетна и летна комбинација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by carla lores (@carlalores)

Ќе ви се допадне

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban Episode 5 at ANIMEFLIX animeflix the promised neverland

Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 71 (https://crunchyrollfree.com/m/aLqr/ep-71) at Crunchyroll crunchyroll free version