Пантолоните од обоена кожа, главно парче оваа есен

By

Кожата е популарна веќе неколку сезони, а во есен/зима колекциите зазема водечка позиција.

Доказ за тоа се кожениот мантил, јакните и блејзерите, здолништата со миди должина, па дури и смелите фустани со корсет. Но, на посебно место се кожените пантолони во боја – главна алтернатива на тексасот оваа сезона.

Ревиите за есен/зима беа исполнети со кожени пантолони во најразлични бои – дизајнерите особено сакаа нуд и земјени нијанси. Моделите во нијанса на  карамела, темна чоколада и слонова коска беа прикажани во комбинации со плетени џемпери или соодветни кожени блузи, како во колекцијата на Џил Сандер.

Доколку сакате да ја засладите типична есенска кафена и беж палета, ве советуваме да обратите внимание на смелите нијанси: BOSS прикажа стилски и лаконски монохромски изглед со кожени пантолони и плетена туника со трендовски реси во сина боја.  Off-White, сепак, покажа дека кожените пантолони се сега особено популарни во нијансата на зелена.

Најинтересните модели погледнете ги во галеријата со фотографии.

Ќе ви се допадне

Naruto (https://animeheaven.pro/m/wyEo) Episode 220 at AnimeHeaven animeheaven boruto

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (https://animeflix.nl/m/ndan) Episode 13 at ANIMEFLIX animeflix bleach