Плисирани здолништа од првите есенски колекции

By

Сезоната на летните намаленија се приближува кон крајот. Во тек се последните големи распродажби, што е обично знак дека во понудата на продавниците полека стигаат и парчињата од првите есенски колекции.

Меѓу облеката која не прашува за сезона и која се носи без разлика на годишното време се и здолништата, а меѓу најпопуларните, кои едноставно немаат конкуренција, секако се плисираните модели.

Иако есенските колекции обично се преполни со неутрални нијанси, во годнеишните понуди не недостигаат ниту поживите бои и дезени.

Освен класичните модели со миди крој, тука се и преслатките здолништа со плисирани детали, кои сигурно ќе ги најдат своите обожавателки.

Разгледајте ги во нашата галерија овие 20 нови модели на плисирани здолништа од првите есенски колекции.

Ќе ви се допадне