Што да облечете на првиот состанок

By

Првиот впечаток е најважен, па тоа не е исклучок и кога станува збор за првиот љубовен состанок. А тука, освен шминката и фризурата, во прв план е облеката, која кажува многу за вас. Знаете ли што да облечете кога ќе одите на првиот состанок?

 

Ако одите на концерт

Копирајте го стилот на Алесандра Амбросио: маичка со натпис, фармерки или панталони и чевли со високи потпетици.

Ако одите на кино и на вечера

 

Облечете се во стилот на Криси Тиган: цветен фустан и салонки со високи потпетици

Ако одите на пикник во парк

Следете го стилот на Емили Ратајковски: маичка со голи рамена, фармерки и еспадрили.

Ако одите на дневно кафе

 

Облечете се како Кендал Џенер: мини фустан и класични бели патики.

 

Ако одите во музеј

За музеј копирајте го стилот на Селена Гомез: џемпер, фармерки и ниски чизми.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak anime online: Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 2 (https://animefreak.ws/m/aKJ1/ep-2)

AnimeDao assassination classroom animedao: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 8