Што да облечете на првиот состанок

By

Првиот впечаток е најважен, па тоа не е исклучок и кога станува збор за првиот љубовен состанок. А тука, освен шминката и фризурата, во прв план е облеката, која кажува многу за вас. Знаете ли што да облечете кога ќе одите на првиот состанок?

 

Ако одите на концерт

Копирајте го стилот на Алесандра Амбросио: маичка со натпис, фармерки или панталони и чевли со високи потпетици.

Ако одите на кино и на вечера

 

Облечете се во стилот на Криси Тиган: цветен фустан и салонки со високи потпетици

Ако одите на пикник во парк

Следете го стилот на Емили Ратајковски: маичка со голи рамена, фармерки и еспадрили.

Ако одите на дневно кафе

 

Облечете се како Кендал Џенер: мини фустан и класични бели патики.

 

Ако одите во музеј

За музеј копирајте го стилот на Селена Гомез: џемпер, фармерки и ниски чизми.

Ќе ви се допадне

Website https://animebee.to: Watch Kaze no Yojimbo animebee Episode 25 anime websites

Website https://aniwatch.pro: Watch Japanese-English Pictionary aniwatch Episode Full anime websites

Website https://animeflv.uk: Watch Mobile Suit Gundam AGE (Dub) animeflv Episode 49 dubbed anime

Is This a Zombie? Of the Dead OVA (https://animedao.nl/m/joON) Episode Full

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/113223833513244008040

Guides: https://guides.co/p/gogoanimebe