Свилена марама како моден хит летово

By

Ова лето се носи винтиџ детал кој на целокупниот аутфит му дава впечатлив и шик печат.

dobivaj vesti na viber

Станува збор за свилената марама, практично и повеќенаменско парче, која може да се носи наместо маичка и топ. Во зависност од тоа како ќе ја врзете, можете да ја стилизирате на неколку начини, така што секогаш ќе добивате различен изглед.

На пример, познатите модни блогерки носат врзана марама околу градите оваа сезона.

@americanthreadsHow to tie your scarf tops from American Threads #styleinspo #threadsbabe #fashionhacks♬ whats my name – “majesticmusic”

Заврзаната марама можете да ја носите на плажа или за ноќно излегување. Одлично се вклопува со лелеави здолништа, тексас шорцови или кратки панталони.

Во прилог неколку примери како можете да ја искомбинирате.

Ќе ви се допадне