Тенисерката Ема Радукану е ново заштитно лице на „Диор“

By

Британската тенисерка Ема Радукану (18) е ново заштитно лице на модната компанија „Диор“. Таа потпиша договор со светската модна куќа еден месец по победата на „Ју-ес опен“.

Тинејџерката ќе ја промовира новата колекцијата женска облека на француската луксузна модна куќа, и нивните козметички линии. Таа веќе носеше фустан од „Диор“ на премиерата на филмот „Не е време за умирање“, а тој фустан го дизајнираше креативната директорка на компанијата, Марија Грација Чијури, и е дел од колекцијата за 2022 година.

За потсетување, Радукану го привлече вниманието на јавноста со одличниот настап на овогодишниот Вимблдон во текот на летото, и изненади со освојувањето на „Ју-ес опен“, кога ја победи една година постарата Канаѓанка Лејла Фернандез.

Ема стана првата квалификантка која освоила гренд-слем титула.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Tokyo Revengers (Dub) Episode 16

AnimeFreak My Hero Academia (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AnimeFreak JUJUTSU KAISEN

free anime online Hunter x Hunter (2011) (Dub)