Тиркизната боја е хит оваа есен

By

Облеката во различни нијанси на тиркизната боја одлично се комбинира со многу други бои.

Есенската мода оваа година е незамислива без тиркизно модно парче. Според трендсетерките, оваа нијанса помеѓу сината и зелената е апсолутен хит оваа сезона. Доколку не сте љубители на посветли бои во ова време од годината, тогаш доволен ви е само еден детаљ за да ја „разбиете“ потемната облека и да ја направите вашата комбинација поинтересна.

1. Капут

Тиркизното палто оди добро со спортски парчиња облека и патики

2. Мек и топол џемпер

Волнените, плетени работи често изгледаат практично и интересно во оваа боја, особено ако ги комплетирате со чанта во кафеава нијанса.

3. Крзнена јакна

Доаѓа постудено време, а тиркизната крзнена јакна е одлично зимско парче облека што лесно може да се комбинира.

4. Комплетна комбинација во тиркизна боја

Нијансите помеѓу сината и зелената изгледаат одлично ако ги искомбинирате од глава до пети, особено ако ги „разбиете“ со чанта во посилна боја.

5. Кратка сјајна јакна

Кога станува збор за текстурите, сјајните се популарни оваа сезона, под влијание на бисер и метал.

Ќе ви се допадне

Kokoro Connect ~ The OVAs Episode 4

Watch Dr. Slump and Arale-chan: N-cha! Love Comes From Penguin Village Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch Tonpei and Sarukichi 4anime Episode Full heroes rising 4anime

Watch Lupin the 3rd: From Siberia with Love Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed