Тренди ракавици кои ќе доминираат оваа зима

By

Не е тајна дека ракавиците не се само што се неопходни, туку и се доста модерен додаток.

Сепак, со почетокот на зимата, доминира и прашањето за топлина и удобност. Сепак, не заборавајте на трендовите, бидејќи новата сезона е одлична причина да ги пробате сите актуелни модели.

Судејќи според есенските и зимските ревии, модерните долги ракавици мора да бидат дел од вашиот плакар. Точно, ако бевме задоволни со кожените модели до ноември, сега вреди да се префрлиме на топлите плетени ракавици. Бидете сигурни да изберете природни материјали и запомнете дека таквиот додаток ќе донесе елеганција на вашиот изглед.

Пронајдете инспирација во некои од светските модни брендови.

Alberta Ferretti

Yves Salomon Accessories

Jacquemus

Bottega Veneta

 H&M

Ami Paris

Zara

Lisa Yang

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven: Pretty Boy Detective Club anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro anime heavene

Watch Eden's Bowy Episode 26

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animetv.cc: Watch The Epic Of ZektBach animetv Episode Full https anime tv

Website https://wcostream.cc: Watch Hellsing Ultimate wcostream Episode 10 wcostream one piece