„Валентино“ дизајнираше специјален дуксер со кој ги повикува луѓето да се вакцинираат

By

Модниот бренд „Валентино“ претстави специјален дуксер со буквата В и натпис вакциниран со црвени букви, со кој ја поддржа кампањата за вакцинација на светското население. Дуксерот чини 690 долари, а средствата од продажбата ќе бидат наменети за УНИЦЕФ.

Идејата потекна од коментари на социјалните мрежи, а меѓу првите што ја поддржаа оваа иницијатива беа дизајнерот Пјерпаоло Пичиоли, стилистката Зерина Акерс, Емануела Фарнети, поранешна уредничка на италијанскиот „Вог“, и пејачката Лејди Гага.

Средствата ќе ја поткрепат и програмата „Ковакс“ на Светската здравствена организација, чија цел е да достави вакцини во земји каде што тие сѐ уште не се широко достапни.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX: Fist of the North Star (Dub) anime episode 36 online free at https://animeflix.nl weathering with you animeflix

AnimeFLV: Inuki Kanako Zekkyou Collection: Gakkou ga Kowai! anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime

https://animebee.to anime stream

AnimeDao: Katsugeki Shoujo Tanteidan anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao god of highschool

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/kissanimemx

Slideserve: https://www.slideserve.com/animefreakws