(ВИДЕО) Црногорскиот спортист се ожени со една од најсекси светските блогерки

Славната шведска модна блогерка, Кенза Зоуитен, се омажи за каратистот од Црна Гора, Алекс Субосиќ.

Кенза која на Инстаграм ја следат околу два милиони луѓе, со години е во среќна врска со згодниот Црногорец, а венчавката ја најави минатата година. Со фотографиите и снимките од свадбата се пофали на социјалните мрежи, а судејќи според виденото, станува збор за вистинскa забава.

The best day of my life yesterday. Me and @kenzas got married!!! ❤️ Photo by @fabianwester

A post shared by Aleks Subosic (@tulibudibudachu) on

„Нашата свадбена вечера која не беше вечера, туку вистинска забава. Во еден момент сите плачеа слушајќи ги прекрасните говори, а во друга пииевме ракија, и танцувавме на столовите. Ќе го паметам ова до крајот на животот“, напиша Швеѓанката која очигледно ја воодушевиле свадбените обичаи.

No comment 🎶🎵👊🏼

A post shared by Aleks Subosic (@tulibudibudachu) on

Маладоженецот на својот профил се пофали со снимка на која ја пее песната „Ѓурѓевдан“.

❤️

A post shared by Aleks Subosic (@tulibudibudachu) on

Scroll to Top