Визуелно ослабуваат до 5 килограми и ја обликуваат фигурата: три модели на фармерки кои ќе бидат хит оваа година

На самиот почеток на 2024 година, јасно е дека и оваа година фармерките ќе се најдат на златниот моден трон. Сепак, нема сите модели да бидат хит, па затоа е важно да ги следите трендовите и да ги одберете вистинските.

Најважно при изборот на адекватен модел на фармерки е тие да го изнесат најдоброто од вас и да ги сокријат сите ваши недостатоци.

Овие 3 модели на фармерки веќе станаа хит во текот на јануари 2024 година, бидејќи го прават токму тоа – визуелно ја стеснуваат линијата, прават да изгледате позатегнато и вредат за секој денар.

1. Mom jeans

Класичниот модел секогаш ќе ви биде најдобар пријател и „кец во ракав“ за одлични комбинации. Покрај лежерниот изглед со лежерни парчиња, ќе биде добар избор и кога сакате да изгледате елегантно, пишува Стори.хр.

Со кошула и јакна и елегантни чевли ќе добиете одлично издание и за канцеларија и за град. Воедно, неодоливиот модел визуелно ќе наликува на фигурата и ќе направи да изгледате послабо.

2. Ѕвонести фармерки

Широките фармерки се дефинитивно уште еден модел кој ви е потребен во вашата гардероба. Фармерките што се шират од колковите ќе направат чуда за вашата фигура и ќе направат вашиот струк да изгледа потенок.

Единствен совет е да облечете нешто потесно и визуелно ќе изгледате послаби за најмалку 5 килограми. Добро се комбинираат, одличен избор се и за деловни и за вечерни комбинации.

3. Фармерки со висок струк и малку широки ногавици

Омилениот модел на Џенифер Лопез и Антонела Рококо мора да се најде на листата на модели кои ќе бидат модерни сега и засекогаш токму поради она што го прават за фигурата.

Затегнуваат на вистинските места, го истакнуваат најубавото, го креваат задникот и ги прават нозете послаби. Прекрасно изгледаат со патики и чевли, а убаво им стојат и на ниските и на високите жени. Едно е сигурно – ова веројатно ќе биде моделот што најмногу го носите.

Scroll to Top