Збогум на долгата коса – Кејт Мидлтон го воодушеви светот со НОВАТА фризура

By
Кејт Мидлтон пријатно ги изненади сите кога со новата фризура се појави на Вимблдон, поради што набрзо успеа да стигне на насловните на светските медиуми.Војвотката од Кембриџ, омилена ширум светот, Кејт Мидлтон, со години носеше препознатлив стил, кон кој жените тежнееја, особено кога станува збор за фризурата и нејзините женствени локни.

Синоним за Кејт секако е префинетоста, елеганцијата, и прилагодливоста, но, и убавата војводтка реши да нешто промени на себе, а како и секоја жена се одлучи за најефективна промена – нова фризура.

Foto: Tanjug/AP

Кејт на Вимблдон беше вистинско изненадување и освежување, затоа што значително ја скрати својата долга коса и со новата фризура ги воодушеви сите, а се чини дека новата фризура и на нејзе и тоа како и се допадна!

Foto: Tanjug/AP

Веднаш стана главна тема во светските медиуми, доби комплименти дека изгледа доста помлада, а веруваме дека сега и многу припаднички на поубавиот пол, ќе го следат нејзиниот нов стил.

Foto: Tanjug/AP
Foto: Tanjug/AP

Дали оваа фризура вртоглаво ќе стане нов моден тренд, останува да се види.

Foto: Tanjug/AP
Погледнете и како Кејт изгледаше пред да ја скрати косата, па и самите проценете.
Foto: AP/Tanjug

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

online anime Fairy Tail

free anime online ANIMEFLIX Naruto: Shippuden (Dub)

Kiss x Sis (TV)

ANIMEFLIX Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 2

My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 18