Аделина Тахири е бремена

By

Пејачката Аделина Тахири и нејзиниот сопруг Серјожа Марков, познат адвокат од Скопје, ќе станат родители. Аделина е бремена 14 недели, а носи момче.

Аделина и Серјожа се венчаа кон крајот на минатата година, кога склучија граѓански брак. Тогаш, наместо во бела венчаница, Аделина беше облечена во впечатлив црвен фустан.

Откако дознаа дека ќе станат родители, Аделина и Серјожа решија да ја откажат свадбата што беше закажана на почетокот на април. Наместо тоа да направат голема забава за бебето, вистински baby-shower.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven anime heavene: Attack on Titan Episode 25

AniWatch watch anime free: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 89 (https://aniwatch.pro/m/4MRy/ep-89)