Барем уште еднаш моите раце да те гушнат: Тоше низ сеќавањата на Калиопи

By

Утре, 16 октомври, се навршуваат 14 години од загинувањето на најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески. Поп-дивата Калиопи му беше блиска пријателка и веќе се огласи на „Инстаграм“ со емотивна порака. Таа објави видео и му ги посветити стиховите од песната „Барем да си тука“.

„Барем да си тука и да те имам крај себе. Барем уште еднаш моите раце сега да те гушнат“, напиша таа под видеото, каде што Калиопи ја пее песната, заедно со пораката:

„Наближува 16 октомври и тагата ми го стега грлото сѐ повеќе и повеќе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Ќе ви се допадне