ДОЛГО ЌЕ ГО ПАМТИ ОВА ЛЕТО: Лозано во љубовен занес со преубава девојка

„Ова лето ќе се памти“ – е најновиот летен хит на еден од нашите најпознати пејачи – Влатко Лозаноски.

Песната е веќе неколку недели на топ-листите на радиостаниците низ земјава, а сосема очекувано, Лозано и овој пат не го промени тимот на соработници. Како автори на оваа песна се потпишува братско-сестринскиот тандем – Лазар и Магдалена Цветковски.

– Секое лето се памти по нешто добро, по нешто убаво, лето кое никогаш не се заборава … „Ова лето ќе се памти” им ја подарувам на сите оние кои имале, имаат и ќе имаат убаво и незаборавно лето. Веќе подолго време оваа нумера се вртеше по радиостаниците низ цела Македонија. Очекувам и се надевам дека целиот овој пакет ќе им се допадне на сите оние кои ја почитуваат и слушаат мојата музика – вели Лозано.

Песната пред неколку дена го доби и својот видеозапис кој го изработи Бојан Тасетовиќ и неговиот тим од „Веста продукција“ од Битола.

Scroll to Top