Фала ти за сè тренеру, Перо Антиќ се збогува од Дуда со кого ја освои Евролигата

By

Првиот човек на македонската кошаркарска федерација, Перо Антиќ, се прости од легендарниот тренер Душан Ивковиќ, кој почина во болницата во Белград. Ивковиќ почина како последица од вода во белите дробови. Тој предводеше голем број тимови и освои многу титули, а му беше тренер и на Перо Антиќ во Олимпијакос.

Двајцата ја освоија Евролигата. Одлично соработуваа и останаа во комуникација и по разделбата од Турција. Ивковиќ беше и гостин во Скопје во првиот мандат на Атниќ како претседател на кошаркарската федерација. Тој беше дел од тренерската клиника.

Почина легендарниот кошаркарски тренер Душан Ивковиќ

 

Ќе ви се допадне

Website https://kissanime.mx: Watch Haikara-san ga Tooru Movie 1: Benio, Hana no 17-sai kissanime Episode Full kamisama kiss anime

Website https://wcostream.cc: Watch Freezing Vibration (Dub) wcostream Episode 12 anime stream

Website https://animebee.to: Watch High School DxD BorN Specials animebee Episode 6 dubbed anime

4Anime: W: Wish Omake anime episode 4 online free at https://4anime.biz haikyuu season 4 4anime

Docs google: https://docs.google.com/forms/d/1iN3YIkOprZOHSneBDrRO88unD2aEy3WBOsWemuaJ5GI/edit?usp=sharing

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1310194/kiss-anime