Фифи се навлече на „Текила и лимон“

By

Македонската пејачка Фифи Јаневска ја направи првата пародија на новата песна „Текила и лимон“ на Елена Ристеска.

Таа одлучи да се пошегува и сними креативно видео во кое држи лимон во рака и пее, а сето ова ѝ се допадна на Елена.

Ристеска пред само неколку дена ја претстави својата најнова песна на македонски јазик насловена како „Текила и лимон“ и веќе има над 200.000 прегледи на Јутјуб. Се очекува наскоро истата песна да добие и своја српска верзија во дует со Емина Јаховиќ.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak anime freaks website: Watch Redo of Healer Episode 8 Uncen

AnimeHeaven anime heavene: Umibe no Étranger Episode Full