(Фото) Се разголе Перо Камиказа

By

Поранешниот актер, и член на легендарната музичка група „Меморија“, Петар Георгиевски Камиказа, на Фејсбук објави фотографија од теретаната каде вежбал, на која е разголем до папокот.

Камиказа под фотографијата наведе дека неговото мускулесто тело е резултат на многу сланина, јајца, урда, сарми, помалку трчање.

„Многу сланина, јајца, урда, сарма, помалку трчање, и оп 92 кила. Од утре пост, повеќе трчање, помалку кила. Духовно и телесно прочистување. Да сте живи и здраави. Вегани од утре сум од ваша“, напиша Камиказа на објавената фотографија.

Ќе ви се допадне

AniWatch dubbed anime: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 76 (https://aniwatch.pro/m/M6M/ep-76)

ANIMEFLIX animeflix dragon ball: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://animeflix.nl/m/0eeb) Episode 12