Ѓоко Јовиќ четврти пат стана татко: Уште едно машко за фолк-пејачот

By

Фолк-пејачот Ѓоко Јовиќ стана татко четврти пат, а неговата сопруга Ивана роди син. Веста дека Ивана се породила, пејачот ја сподели на Фејсбук.

„Денес нашиот дом повторно блесна со среќа, насмевка и љубов затоа што Бог ни подари уште едно ангелче во нашето семејство. Мојата сопруга Ивана ми роди син. Нека е жив и здрав, благословен и благослови да дели“, вели Ѓоко.

Ѓоко и Ивана веќе ги имаат ќерката Теодора и синовите Михаил и Јован.

Ќе ви се допадне