Мамо, ме излажа, ми вети дека ќе бидеш добро

By

Панчо од дуото „ДНК“ денеска сподели своја емотивна приказна и ги растажи своите обожаватели. Тој раскажа дека на денешен ден пред 4 години починала неговата мајка или, како што вели, заминал неговиот најголем идол.

dobivaj vesti na viber

„На денешен ден си замина мојот најголем идол. Пред да заминеш ми велеше дека сè ќе биде в ред и дека времето лечело сè. Не е така, за првпат ме излажа. Поминаа 4 години, а твоето отсуство секој ден е сè поприсутно. Среќен сум само дека си на подобро место, далеку од овој лицемерен свет полн со лага, омраза и завист.

Некогаш и негде, таму горе ќе се видиме пак и ќе бидеме повторно тим, но тогаш, ти ветувам, ќе бидеме засекогаш“, напишал Панчо.

Неговата мајка почина пред 4 години од рак, а тој бргу потоа го сними својот нов албум „Уште еден ден“, кој беше посветен на неговата мајка.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

To Your Eternity

animefreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 6

Dragon Ball (Dub)

anime streaming My Hero Academia Season 3

tải go88