Одлична забава со звуците на Супер Скопје, скопјани во голем број излегоа да прослават

By

Големата летна забава „Супер Скопје“, која се одржуваше во текот на претходните три викенди, продолжи и овој викенд, на Боемска улица.

Вчеравечер забавата започна  во 21 часот со настапот на Влатко Илиевски, а продолжи со настапите на групите СИНТЕЗИС и ФОЛТИН. Бината е поствена на улицата „Боемска 1“ пред гостилницата Канцеларија. Вечерва скопјани во голем број излегоа да се забавуваат и прослават.

Денес пак, 9 септември, присутните ќе ги забавуваат во 21 часот Нино Величковски и Тамбурашите, а ќе продолжат Љубојна и Оркестарот на Џамбо Агушев на бината којашто ќе биде поставена на улицата „Боемска 2“ на просторот помеѓу гостилниците „Кај Перо“ и „Идадија“.

 

Проектот „Супер Скопје“ доаѓа на предлог и иницијатива на сопственици и менаџерите на угостителски објекти од повеќе локации од Скопје, кои како најупатени директно беа инволвирани во изборот на изведувачите кои ќе настапуваат на соодветните локации.

 

Главен организатор на „Супер Скопје“ е ЈУ „Конгресен центар Александар Македонски“, а за реализацијата се задолжени „Горила Вајлд ентертејмент груп“ (Gorilla wild entertainment group).

За потсетување, согласно со одлука на Советот на Град Скопје, вечерите кога се одржува „Супер Скопје“ работното време на угостителските локали е продолжен за еден час.

Ќе ви се допадне

4Anime Watch anime online, English anime online HD

https://animepahe.cc online anime

AnimeFLV: Little Witch Academia anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime dub

AnimeTV: Legend of Kung Fu Rabbit anime episode Full online free at https://animetv.cc watch anime online

Blip: https://blip.fm/animefreakws

Devpost: https://devpost.com/gogoanimelol