Панчо од ДНК јавно бара легализирање на марихуаната

By

Панчо од дуото ДНК, вчера на социјалните мрежи јавно побара да се легализира марихуаната. Тој вели дека не му се допаѓа идејата да се смени законот против пушењето на локалите и јавните места во земјава.

dobivaj vesti na viber

„Да се смени законот против пушењето по јавни места и локали е страшно лоша идеја според мене. Тогаш не гледам причина зошто да не се легализира и марихуанта која е 100 пати поздрава и корисна од тутунот“, вели ар-ен-би пајачот.

Ќе ви се допадне