Перо Камиказа го истрча Мадрид

By

Перо Георгиевски Камиказа го истрча маратонот во Мадрид и освои медал. Тој кажа дека патеката по која се трчало во Шпанија не била лесна, оти имала доста нагорнини.

dobivaj vesti na viber

Првите пет километри биле нагорнини, но сепак музичарот на крајот успеал да освои медал.

„Исклучително задоволство е да се трча во Мадрид. Па уште времето кога ќе се погоди. Па околу свират супер бендови кои ги сликав по пат. И на крај медала од убава насмеана „чикита“. Цело е кога има се. Времето 2.01 минута одлично за попатно фотографирање и уживање. Македонија вечна да е, секој да ја знае“, вели Перо од “Меморија”

Ќе ви се допадне

sun win

tải sunwin

sunwin tài xỉu sunwin tài xỉu game sunwin

sunwin apk tải sunwin apk tải sunwin

tải sunwin