(Видео) Андријана Петрушовска растури на „Гранд“, згодната Македонка на чекор до финале

By

Младата пејачка Андријана Петрушовска растури во саботата на „Ѕвездите на Гранд“. Со сите шест гласови од жирикомисијата Андријана влезе во четвртфиналето и со тоа потиша договор со „Гранд“.  Жирито и овој пат падна на добриот настап на Петрушовска.

dobivaj vesti na viber

“Браво, браво, лудница“ – беше коментарот на  Марија Шерифовиќ,а воодушевувањето не го сокри ни Цеца Ражнатовиќ: „Што ти реков, што ти реков? Браво кукло“. Покрај одличниот настап, Андријана секоја емисија во музичкото шоу внимание остава и со своите впечатливи стајлинзи, особено сега кога таа беше облечена како „cat woman“.

Ќе ви се допадне

quy luật bầu cua go88

sunwin renewable energy pvt ltd