(Видео) „Изнакупив сè, ќе има и за внуците“ – Тијана со песна за короната

By

„Фрижидерот е полн, мислам дека ќе пукне, изнакупив сè, ќе има и за внуците“ пее Тијана Дапчевиќ во песната за коронавирусот што ја објави на „Инстаграм“. Таа му се заблагодари на Сафет Бојслим на генијалниот текст што ѝ го испратил. „Изолација и сè е можно“, напиша пејачката на видеото што го сподели со обожавателите.

А додека е во изолација со семејството во Белград, популарната пејачка прифати и неколку предизвици што се шират на социјалните мрежи. Таа неодамна објави и слика од студентските денови на која е облечена како Бах и свири виолочнело.

(Фото) Тијана го прифати предизвикот, некогаш била Бах

Ќе ви се допадне