(Видео) Руската филмска екипа се врати на Земјата откако снимаше филм во вселената 

By

Руските актерка и режисер кои поминаа 12 дена на Меѓународната вселенска станица (ISS) за да го снимат првиот филм во вселената, утрово се вратија на Земјата.

Вселенското летало „Сојуз МС-18“ со Јулија Пересилд, Клим Чипенко и космонаутот Олег Новицки слета во Казакхстан точно во предвиденото време, 4,36 часот наутро.

Руската вселенска агенција Роскосмос објави на Твитер дека спуштањето е успешно и дека тимот се чувствува добро.

Космонаутот и филмското дуо го снимаа првиот филм во вселената. Филмот е со привремен наслов „Предизвик“ и прикажува хирург (ЈулијаПересилд) кој патува на ISS за да спаси живот на еден астронаут.

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

AnimeBee: Happy Sugar Life (Dub) anime episode 3 online free at https://animebee.to anime websites

Chio's School Road (https://animeflv.uk/m/6kEp) Episode 12

Website https://gogoanime.be: Watch Kingdom Season 2 gogoanime Episode 39 gogoanime mobile

KONOSUBA -God's blessing on this wonderful world! 2 (Dub) Episode 10