(Видео) Сите настапи на Тоше на „Златна бубамара“

Тоше Проески беше редовен гостин на музичката манифестација „Златна Бубамара“. Во неговата огромна колекција награди имаше и неколку златни бубамари, добиени во категоријата за најдобар пејач, најдобар албум, за хит на „Радио Бубамара“…

dobivaj vesti na viber

Видеото од 18 минути е ретроспектива од сите настапи на Проески на оваа манифестација.

Scroll to Top