(видео) „Вечниот Бог“ испеана од нашите музички ѕвезди

By

Можеби никогаш подобро не звучела една од најубавите божиќни песни „Вечниот Бог“, испеана од ѕзвездите од македонската музичка естрада и дечињата од „Златно славејче“.

dobivaj vesti na viber

Елена Ристеска, Влатко Лозаноски, Тамара Тодевска, Даниел Кајмакоски, момците од Некст Тајм, Димитар Андоновски и Викторија Лоба направија вистинско ремек дело кое нема да ве остави рамнодушни, особено не сега кога за неколку дена започнуваат божиќните празници.

Инаку видеото за ова видео го изработи „Веста продукција“

Погледнете и слушнете:

Ќе ви се допадне